ההבדל בין שיטת הדפסה על חולצות להדפסה על נייר - איזי הדפסה על חולצות

ההבדל בין שיטת הדפסה על חולצות להדפסה על נייר


בשנים האחרונות חלו לא מעט שינויים בעולם הדפוס וההדפסות. אם עד לפני כמה שנים היו פחות הדפסות על גבי מוצרים ופריטי ביגוד - הרי שכיום ההדפסה על גבי פריטים אלה חוזרת ובגדול. גם לקוחות פרטיים וגם ארגונים וחברות מזמינים חולצות או כובעים מודפסים ויש ביקוש רב לפריטים אלה. נשאלת השאלה - האם כל בית דפוס המציע שירותי הדפסה רגילים על גבי נייר יכול להציע גם שירותי הדפסה על חולצות, כובעים או פריטי לבוש אחרים. התשובה היא - בהחלט לא.

על מנת לבצע הדפסות רגילות על גבי גיליונות נייר - יש צורך ברכיב המכונה טונר תואם. טונר זה מוכר גם במדפסות מקצועיות ומסחריות וגם במדפסות ביתיות הנמצאות ברשותם של לקוחות פרטיים. רכיב זה הוא האחראי בעצם על פעולת ההדפסה עצה - הוא מגיע ומורכב בתוך המדפסת כדיו בתצורת אבקה ותוך כדי ההדפסה הוא זה שנצמד לנייר על פי ההנחיות שמתקבלות מהמחשב המחובר למדפסת ומנחה על ביצוע ההדפסה. במכשור של בית דפוס שיש בו הדפסה על גבי חולצות אין את הרכיב הזה אלא מדובר בתהליך הדפסה שונה.

איך לבצע הדפסה איכותית על חולצות


על מנת לבצע הדפסה מוצלחת ואיכותית על גבי חולצות יש צורך שדיו או בחומר הדפסה שיכול להיספג בבד או באריג שממנו עשויה החולצה, לא להזיק לו ולהתרכב איתו כך שההדפסה תתקבל איכותית, עמידה וחזקה. כיום ישנם חומרי הדפסה בצבעים שונים ובעת עיצוב מושא ההדפסה אפשר גם לבחור ביותר מצבע אחד על מנת להפוך את ההדפסה לססגונית ומיוחדת הרבה יותר. טונר המוכר ממדפסות ביתיות ופרטיות אינו יכול להיות בשימוש בעת הדפסה על גבי חולצות, שכן אבקת הדיו לא תוכל לאחוז היטב בבדל החולצה (כפי שקורה עם דפי הנייר) וההדפסה עלולה להתקלף ולא להחזיק מעמד יותר מפרק זמן קצר בלבד.

כאשר מחליטים לבצע הזמנה של חולצות מודפסות, לכל אירוע או סיטואציה - חשוב מאד לוודא שההדפסה תהיה איכותית וטובה ותתבצע על ידי חומרי ההדפסה המתאימים ביותר להדפסה על גבי פריטי ביגוד. ישנם לא מעט אנשים המתייחסים בכבוד רב לפריטי לבוש מודפסים שהם מקבלים באירועים שונים ושומרים אותם כמזכרת, לכן חשוב מאד שההדפסה תהיה איכותית ככל האפשר ותישמר למשך כמה שיותר זמן.

כאשר יוצרים קשר עם בית דפוס כזה או אחר - חשוב להגדיר כבר בהתחלה שמדובר בהדפסה המיועדת לחולצות על מנת לשמוע מבעלי המקצוע שבבית הדפוס האם אכן מבצעים עבודות שכאלה ועומד לרשותם המכשור המיועד לתחום נפרד זה. א מומלץ להתפשר על הדפסה שאינה מיועדת באופן מפורש וברור להדפסה על חולצות, שכן הדפסה זו עלולה להתברר כלא איכותית וההדפסה לא יחזיק מעמד הרבה זמן, כפי שלבטח מצפים אלה שיקבלו לידיהם את החולצות.