מה עדיף הדפסה משי או רקמה על חולצות - איזי הדפסות
אם אתם מתעניינים באפשרות לבצע הדפסה על חולצה, אולי כדאי שתכירו גם את האפשרות לבצע רקמה במקום הדפסה, כשהתוצאה יכולה להיות דומה מאוד, ובמקרים רבים מתאימה יותר למטרה שלשמה אתם מעוניינים להדפיס על החולצה. השאלה האם עדיפה הדפסה או רקמה היא שאלה שיש לשאול אותה ביחס למטרה שלשמה אתם מעוניינים להדפיס על החולצה. באופן עקרוני, רקמה על גבי חולצה הוא תהליך יקר יותר ומיועד לגרפיקות על שטח מוגבל יחסית. כך למשל, קבוצות ספורט מקצועניות עשויות לבחור לרקום את לוגו מועדון הספורט, אך להדפיס את כל יתר האלמנטים כמו מספר ושם השחקן, שמות וסימני הלוגו של הספונסרים וכדומה.

 


מגבלות שונות הקיימות בטכניקת הרקמה


רקמה על חולצות מבוצעת באמצעות מכונות אוטומטיות ובתוך שניות ספורות ניתן להשלים רקמה שלמה של לוגו חברה במספר צבעים. אפשרות הרקמה מציעה לכם גמישות רבה מאוד במספר הגוונים ובפרטי הגרפיקה הנדרשת. יחד עם זאת, עדיין מדובר על תהליך מכני שלא ניתן להשוות אותו לתהליך דיגיטלי המציע את רמת הגמישות הגבוהה ביותר. כך למשל, בבחירת רקמה על גבי חולצה, אתם מוגבלים בגוון החוטים הזמינים, ובמקרים רבים לא תוכלו לבחור את הגוון המדוייק המתאים לכם, אלא רק גוון קרוב מאוד. בהדפסה דיגיטלית אין שום מגבלה על הגוון, ומאחר וההדפסה מבוצעת בצורה ממוחשבת, ניתן לשלב את כל קשת הצבעים שמכיר המחשב.

הדפסה זולה יותר, גמישה יותר ומתאימה למטרות רבות ומגוונות יותר


כעקרון, רקמה על גבי חולצה מתאימה למצבים בהם אתם רוצים ליצור נראות אלגנטית מסויימות, או להדגיש אלמנט אחד על החולצה על פני אלמנטים אחרים. יחד עם זאת, אם אתם מעוניינים להדפיס עשרות, מאות או אלפי חולצות לקייטנה, פעילות בית ספרית, הפגנה וכדומה, האפשרות העדיפה היא כמובן הדפסה שתעלה לכם הרבה יותר זול, ותאפשר לכם מגוון רחב יותר של אפשרויות גרפיות. במקרים בהם חשוב לכם להעביר מסר של איכות, של השקעה, של עיצוב ויש לכם את התקציב הנדרש, ייתכן שכדאי לכם לשקול לרקום לפחות חלק מרכזי של הדוגמא אותה אתם רוצים לשלב בחולצה.

התייעצועם אנשי מקצוע לגביי ההדפסה


כמו כן, הבחירה בין הדפסה ובין רקמה צריכה לקחת בחשבון את סוג הבד שעליו מתבצעת העבודה. ישנם בדים מאוד אלסטיים שיכולים להתאים להדפסות בטכנולוגיות מתקדמות, אך רקמה כלל לא מתאימה להם שכן הבד נמתח, והרקמה עצמה היא מאוד נוקשה. ככלל, בכל עבודת הדפסת חולצות שאתם רוצים לבצע, כדאי להתייעץ עם המקום בו אתם מבצעים את ההדפסה, ולוודא שהמקום מציע שירות מקצועי ויודע לבצע גם הדפסה וגם רקמה, כך שתוכלו להיות בטוחים שהמידע שאתם מקבלים הוא מידע מקצועי טהור ונטול אינטרסים.

מה עדיף הדפסה משי או רקמה על חולצות

רקמה על חולצה
הדפסת משי על חולצה